USA testují po zuby vyzbrojenou dálkově ovládanou bitevní stanici pro boj s drony

Přední americký výrobce bojových platforem EOS Defense Systems otestoval svůj nejnovější vzdálený modul s 30mm kanónem, dvojitým kulometem a střelami Javelin.

V rámci projektu Pentagon’s Convergence Capstone 4 společnost EOS Defense Systems USA předvedla svůj nejnovější vývoj – dálkově ovládanou bitevní stanici R600 určenou pro boj s drony.

Bitevní stanice R600 namontovaná na armádním malém víceúčelovém vybavení (S-MET) – robotickém podpůrném vozidle pěchoty je vybavena širokou škálou zbraní, včetně kanónu Northrop Grumman M230LF, dvojitého kulometu a čtyř střel Javelin.

Během prezentace stroj demonstroval schopnost bitevní stanice R600 účinně zneškodnit drony třídy 1 na vzdálenost přes 300 metrů a zaútočit na pozemní cíle pomocí 30mm děla na vzdálenost až 1200 metrů.

Předvedení dálkově ovládaného bojového modulu R600 je v souladu se strategickými prioritami armády integrovat více bezpilotních a dálkově ovládaných systémů, které poskytují kritickou ochranu vojákům v bojových scénářích.

„Tato ukázka demonstrovala zvýšenou palebnou sílu bitevní stanice R600 a zdůraznila jeho roli při zvyšování bojové účinnosti lehkých sil. Přidání raket Javelin, známých pro své protitankové schopnosti, znamená významný skok v efektivitě, který mají jednotky v první linii k dispozici,“ uvedli experti.

Zdroj: Armyinform