Společnost Northrop Grumman vyrábí stíhací letoun budoucnosti. Stroj má neobvyklý design

Northrop Grumman je jedním z největších obranných koncernů na světě, který s americkou armádou spolupracuje již řadu let. Společnost právě představila nový reklamní spot, který ukazuje několik konstrukcí, na nichž její inženýři pracují. Nejzajímavější z nich je jistě futuristicky vyhlížející stíhačka s neobvyklým designem.

Americká armáda se blíží k získání nových, skutečně futuristických bojových letounů. Jako první bude do služby uveden nový strategický bombardér B-21 Raider a pokračují také práce na nové americké stíhačce v rámci programu Next Generation Air Dominance. I když je zatím těžké říci něco o druhém jmenovaném, je možné, že nám Northrop Grumman právě poskytl malou ochutnávku tohoto tajemného designu.

Společnost nahrála nový propagační materiál, ve kterém nás nejvíce zaujal úryvek z 11. sekundy, kdy vidíme celou řadu strojů, na kterých Northrop Grumman pracuje.

„Tady ohýbáme fyzikální zákony,“ říká přednášející a ze strojů, které nám ukazuje, je nejzajímavější konstrukce letadla viditelná na levé straně obrazovky. Na několik vteřin vidíme futuristicky vyhlížející vozidlo bez klasické svislé ocasní plochy, což je tvar, který jasně naznačuje, že máme co do činění s letounem s vlastnostmi tajného letounu.

Bohužel je v současné době obtížné říci, co přesně zde společnost Northrop Grumman předvádí. Je to nějaká umělecká vize letadla, které má být teprve postaveno? Nebo takový stroj již existuje a vypadá takto? Těžko říct. Ano, pokud víme, již probíhají testy nového stíhacího letounu, který se staví v rámci programu Next Generation Air Dominance, ale nevíme, zda se na něm podílí společnost Northrop Grumman. Každopádně toto video naznačuje, že nový stroj americké armády bude mít poměrně originální design. A když se k tomu přidají zprávy o novém ruském letadle, které prý létá na hranici vesmíru, mají fanoušci vojenských letadel jistě o čem diskutovat.

Zdroj: Northrop Grumman