Záběry z modifikovaného kokpitu ukrajinského bombardéru překvapí, piloti při misi poslouchají muziku

Záběry zveřejněné velením ukrajinského letectva nám umožňují vidět ukrajinské piloty Su-24M během jedné z jejich misí. Muži v kabině poslouchají hudbu, která jim nejspíš zpříjemňuje práci v těžkých podmínkách a poskytuje jim náhražku normálnosti. Díky záběrům je také možné vidět vzhled kokpitu frontového bombardéru, který byl dovybaven zajímavým vybavením.

Velení ukrajinského letectva ukázalo nahrávku, na níž jsou zachyceni piloti frontového bombardéru Su-24M. Záběry jsou neobvyklé tím, že je na nich slyšet zvuk, přesněji řečeno hudba, která naplňuje kokpit pilotů. Muži poslouchají píseň „Strike in Trap“ od d3stra. Název písně lze přeložit jako „úder do pasti“, což nás vede k domněnce, že výběr repertoáru pro Su-24M nebyl náhodný.

Piloti Su-24M zůstávají optimističtí

Dalším zajímavým bodem je zařízení Lenovo viditelné na záběrech. Zařízení bylo namontováno nad pilotní kabinou. Pravděpodobně se jedná o tablet, který slouží jako přídavné navigační zařízení. Nejedná se o standardní vybavení sovětských frontových bombardérů. Záběry pilotů Su-24M a kokpitu stroje si můžete prohlédnout níže.

Su-24M (v kódu NATO „Fencer-D“) byl zařazen do služby v roce 1983 a vznikl na základě Su-24 (v kódu NATO „Fencer“), který byl vyvinut jako ruská odpověď na americké letouny dlouhého doletu F-111 používané jako strategické bombardéry. Su-24M měl mimo jiné rozšířený zbraňový systém, zdokonalenou navigaci, zaměřovací systémy a zařízení pro doplňování paliva za letu, což zvýšilo jeho dolet.

Su-24M, dvoumístný frontový bombardér (je zde místo pro pilota a navigátora) z konstrukční kanceláře Suchoj, je 22,67 m dlouhý, 5,97 m vysoký a má rozpětí křídel 10,36 m. Byl navržen tak, aby pronikal na nepřátelské území a ničil pozemní cíle.

Stroj může útočit za všech povětrnostních podmínek, ve dne i v noci. Bombardér je schopen dosáhnout maximální rychlosti 1550 km/h a má dolet 3000 km. Su-24M může létat v maximální výšce 11 000 m a jeho maximální rychlost stoupání je 9 000 m za minutu.

Su-24M může mít ve výzbroji kanon GSz-6-23 ráže 23 mm. Bombardér může nést výzbroj o celkové hmotnosti 8 000 kg, včetně laserem naváděných raket Kh-25L, řízených střel vzduch-země Ch-59 a pum KAB-1500L a KAB-50OKR.

Zdroj: tech.wp.pl