Z aplikace Gmail můžete nyní volat a provádět video hovory

V září společnost Google oznámila, že umožní uživatelům volat přímo z aplikace Gmail v systémech iOS a Android. Zpočátku mohli uživatelé v aplikaci vytvořit odkaz na schůzku Google a sdílet jej s ostatními prostřednictvím zvolené služby. Prostřednictvím mobilní aplikace se také mohli připojit ke schůzkám vytvořeným ostatními. Společnost Google nyní usnadňuje volání a video hovory přidáním tlačítek pro přímé volání v aplikaci Gmail.

Společnost Google v příspěvku na blogu oznámila, že nyní v mobilní aplikaci Gmail zavádí nová tlačítka pro audio a videohovory. Přidaná tlačítka najdete v konverzacích, ke kterým přistupujete z karty Chat. Pokud je zatím nevidíte, ujistěte se, že používáte nejnovější verzi aplikace. Google také zmiňuje, že než se tato funkce dostane ke všem uživatelům, může to trvat déle než 15 dní, přičemž postupné zavádění začne dnes.

Tato nová funkce je k dispozici všem uživatelům Google a zákazníkům služeb Google Workspace, G Suite Basic a Business i uživatelům s osobními účty Google. Gmail se tak stává aplikací pro všechny druhy komunikace, nikoliv aplikací zaměřenou na e-mail. Společnost také zdůrazňuje, že uživatelé, kteří v aplikaci Google Chat kliknou na tlačítko „Připojit se k hovoru“, budou přesměrováni do aplikace Gmail.

Nové rozhraní připomíná vysloužilou aplikaci Hangouts společnosti Google. Není jasné, jaké plány má Google se současnou aplikací Gmail. Je však zřejmé, že společnost chce, aby se vyvinula v bohatší službu, která sdružuje komunikační nástroje. Aplikace má nyní čtyři spodní karty – Pošta, Chat, Místnosti a Seznamte se. Tento design ušetří uživatele nutnosti přeskakovat mezi aplikacemi, aby mohli vyřídit věci se svými týmy.

Zdroj: blog.google.com