Aplikace, na kterou jste již možná zapomněli, je konečně k dispozici všem

Clubhouse, který se stal nepochybným hitem, byla od samého začátku k dispozici pouze majitelům iPhone. Nakonec vývojáři vydali verzi i pro zařízení Android.

Clubhouse pouze pro vybrané osoby
Pokud vás zajímá, co je Clubhouse a o čem to vlastně je, je to zkrátka sociální platforma, která vám umožní připojit se do místností, kde se konají hlasové hovory. V podstatě připojíte se k němu a posloucháte, o čem diskutuje zakladatel místnosti. Najdete konverzace mezi Elonem Muskem, Markem Zuckerbergem nebo Drakeem. Zní to zajímavě, že?

Clubhouse měl od začátku jednu velkou nevýhodu, byl k dispozici pouze pro zařízení Apple a pro zvýšení „elitářství“ portálu, bylo nutné mít pozvánku k registraci. Nakonec se však vývojáři rozhodli vydat Clubhouse pro Android. Kdokoli kdekoli na světě si nyní může nainstalovat Clubhouse v telefonu. Funkčnost zůstala stejná jako ve verzi pro iOS. Uživatelé se mohou volně účastnit diskusí, sledovat vybrané profily a prohledávat katalog aktuálně vedených konverzací.

Emoce kolem klubovny ustoupily
Úspěch této konkrétní aplikace nelze popřít. Nakonec shromáždila skupinu řečníků, kteří jsou pro mnohé autority, a to nejen v technologickém světě. Ale velký boom po Clubhouse se ztratil tak rychle, jak vyletěl.

Skutečnost, že registrace je možná pouze pro pár vyvolených, zpočátku způsobila, že mnoho lidí chtělo být u toho. Po nějaké době však emoce ustoupily, konkurence začala vytvářet podobné platformy a mezi mnoha potenciálními uživateli se objevily myšlenky – „k čemu to potřebuji?“.

Obnoví tedy verze pro Android humbuk kolem Clubhouse? Brzy to zjistíme.