Muž se zajímal se o Oblast 51. V jeho domě se objevila FBI a američtí vojáci

Zástupci amerického letectva a FBI se objevili v domě muže, který provozuje internetové stránky o Oblasti 51, píše server Military Times. Obyvatel Nevady zveřejňoval různé informace o záhadné vojenské základně. Připomínka toho, o čem stránky jsou.

„Domnívám se, že cílem prohlídky, kterou provedli příliš horliví vládní agenti zcela zbytečně, bylo umlčet výzkumnou komunitu Oblasti 51,“ uvedl Joerg Arnu, jehož citoval server Military Times.

Oblast 51 – tajná vojenská základna USA

Joerg Arnu, který provozuje webové stránky Dreamland Resort, řekl, že prohlídky u něj doma nesouvisely s žádným obviněním. Dodal, že on i komunita shromážděná kolem místa podporují americkou armádu a chápou potřebu chránit tajemství v zájmu národní bezpečnosti. Podle deníku Las Vegas Review Journal proběhly prohlídky ve dvou domech, které muž vlastnil, a to v Las Vegas a v Rachelu. Pracovníci na místě měli zajistit několik důkazů. Zástupci amerických služeb se v tuto chvíli k průběhu a účelu vyšetřování nevyjadřují.

Webové stránky obsahují mimo jiné záběry dronů létajících nad Oblastí 51, satelitní snímky základny, fórum, kde si uživatelé vyměňují poznatky a informace o základně, články o testovacích letech, takzvaných UFO, „černých projektech“ (tajné vojenské a obranné projekty, které dosud nebyly oficiálně potvrzeny úřady) a fotografie nových vozidel, včetně bezpilotního letounu Northrop Grumman RQ-180 stealth v letu.

Oblast 51, oficiálním názvem Air Force Flight Test Center, Detachment 3, je vojenská základna nacházející se poblíž vyschlého jezera Groom Lake v jižní Nevadě v oblasti americké letecké základny Nellis. Dlouhou dobu byla jeho existence světu utajena, což nepochybně přispělo k vytvoření různých teorií o jeho účelu a o tom, co skrývá. Většina z nich se týkala vytváření technologií budoucnosti a mimozemšťanů.

První oficiální zmínka o existenci základny přišla až v lednu 2001, kdy se tehdejší americký prezident George W. Bush zmínil o operačních oblastech v okolí jezera Groom. Oficiálně však CIA přiznala, že taková základna, nazvaná Air Force Flight Test Center, Detachment, existuje. Travel Nevada service připomíná, že zařízení bylo postaveno v roce 1955 jako součást většího komplexu se zkušebními a výcvikovými plochami.

Původně zde probíhaly zkoušky amerického průzkumného letounu U-2, který si objednala CIA. V pozdějších letech se zde testovaly schopnosti letounů Archangel-12, F-117 Nighthawk a SR-71 Blackbird. Přestože Oblast 51 není oficiálně uznána jako přísně tajná základna, jedná se o jedno z nejlépe střežených míst v USA, kam byl zaveden omezený pozemní i letecký přístup.

V této souvislosti stojí za zmínku události ze září 2019, kdy Američané zorganizovali útok na Oblast 51. Jednalo se o akci iniciovanou uživateli internetu, kteří se chtěli dostat do blízkosti základny a zjistit, jaká tajemství skrývá. Jednalo se o formu internetového žertu, na který se dostavilo jen několik desítek lidí (původně se hovořilo dokonce o půl milionu lidí), jejichž chování neustále monitorovali policisté.

Zdroj: redakce, militarytimes.com, dreamlandresort.com, reviewjournal.com