Facebook v potížích. Má za sebou svůj vrchol? Akcie společnosti Meta padají

Společnost Meta, dříve známá jako Facebook se dostala do velkých turbulencí, když utrpěla největší jednodenní ztrátu v historii, píše deník NY Times.

Společnost Meta utrpěla ve čtvrtek největší jednodenní propad v historii, když se její akcie propadly o 26 % a tržní hodnota klesla o více než 230 miliard dolarů, tedy přes 5 biliónů korun. Pád akcií společnost následoval po středeční neradostné zprávě o výsledcích hospodaření, kdy šéf společnosti Mark Zuckerberg uvedl, jak společnost prochází složitým přechodem od sociálních sítí k takzvanému virtuálnímu světu metaverze.

Jaký je důvod, proč se Meta nachází v obtížné situaci? Růst počtu uživatelů narazil na strop, Google bere výrazný podíl online reklamy a za neúspěchem stojí i omezení v důsledku změn ve společnosti Apple.

Na jaře loňského roku představil Apple ve svém mobilním operačním systému aktualizaci App Tracking Transparency, která v podstatě dává majitelům iPhonů na výběr, zda chtějí, aby aplikace jako je právě Facebook sledovaly jejich online aktivity. Tyto kroky v oblasti ochrany soukromí nyní poškodily podnikání společnosti Meta a pravděpodobně tomu tak bude i nadále.

Nyní, když Facebook a další aplikace společnosti musí lidi výslovně žádat o povolení sledovat jejich aktivitu se proti tomu mnoho uživatelů ohradilo. To pro Facebook znamená méně údajů o uživatelích, což ztěžuje cílení reklamy, tedy jeden z hlavních způsobů, jak společnost vydělává peníze.

TikTok a Reels si vzájemně konkurují

Společnost Meta naklonovala TikTok funkci s názvem Instagram Reels. Mark Zuckerberg ve středu uvedl, že Reels jsou v současné době hnacím motorem číslo jedna v celé aplikaci.

Zdroj: nytimes.com