Společnost Meta vyhrožuje vypnutím Facebooku a Instagramu v Evropě kvůli novým zákonům

Společnost Meta vyhrožuje, že pokud nebude schopna přenášet data týkající se evropských uživatelů na americké servery, mohla by v Evropě vypnout Facebook a Instagram, uvedl server News.

Technologický gigant obvinil vyvíjející se zákony a předpisy evropských regulačních orgánů, soudů a zákonodárných orgánů, které stále více kontrolují společnost provozující sociální média.

Jedná se zejména o nové zákony omezující předávání dat z Evropy do USA, se kterými má společnost problém. Sdílení údajů je však klíčové pro poskytování služeb a cílenou reklamu, upozornila společnost Meta.

Nové zákony o ochraně osobních údajů omezují způsob, jakým může Meta používat citlivé osobní údaje a umožňuje větší kontrolu uživatelů nad tím, jak jsou jejich údaje sdíleny s třetími stranami. Tyto omezení by mohly mít na společnost provozující sociální média nepříznivý dopad.

Společnost Meta uvedla, že tyto nové zákony a předpisy by mohly nepříznivě ovlivnit vývoj nových produktů, vést k „negativní publicitě a poškození pověsti“ a donutit společnost upravit nebo ukončit stávající obchodní postupy.

Rozhodnutí omezující pravidla předávání dat do USA by dle společnosti mělo být pozastaveno od první poloviny roku 2022.

„Pokud nebude přijat nový rámec pro transatlantický přenos dat a my nebudeme moci nadále využívat SCC nebo se spoléhat na jiné alternativní způsoby přenosu dat z Evropy do Spojených států, pravděpodobně nebudeme moci v Evropě nabízet řadu našich nejvýznamnějších produktů a služeb, včetně služeb Facebook a Instagram, což by mělo podstatný a nepříznivý vliv na naše podnikání, finanční situaci a výsledky hospodaření.“ uvedla společnost Meta.

Pokud společnost Meta svou hrozbu splní, mohl by prakticky celý kontinent zůstat bez přístupu ke službám Facebook a Instagram.

Zdroj: news.com.au