Zuckerbergův sen o spuštění kryptoměny Diem oficiálně skončil

Po několika změnách značky, slyšeních v Kongresu a odchodech několika významných zaměstnanců končí kryptoměna Diem, kterou podporuje společnost Meta, informovali na webu Techstory.

Sdružení stojící za kryptoměnou Diem v pondělí potvrdilo, že prodalo svá aktiva v přepočtu za přibližně 4,3 miliardy korun bance Silvergate, která se zaměřuje na kryptoměny, a se kterou loni spolupracovala na spuštění stablecoinu navázaného na americký dolar.

„Z našeho dialogu s federálními regulačními orgány vyplynulo, že projekt nemůže pokračovat,“ uvedl v tiskové zprávě generální ředitel Diem Stuart Levey. Je již známo, že americký Federální rezervní systém byl klíčovým odpůrcem spuštění kryptoměny Diem.

Společnost Facebook, která se nyní jmenuje Meta, vytvořila aplikace, které měly být hlavním způsobem, jak lidé token používali. Takže i když Facebook vytvořil asociaci Libra, která měla token spravovat společně s dalšími společnostmi, lidé se okamžitě začali obávat, že Libra udělá kontroverzního technologického giganta ještě mocnějšího. Navíc členové Libra Association začali odpadávat, a to jen několik měsíců poté, co byla skupina oznámena.

Libra také vtrhla na scénu v době, kdy stablecoiny, které jsou navrženy tak, aby si držely pevně stanovenou cenu a podporovaly pravidelné transakce, byly relativně novou myšlenkou a nebyly pečlivě kontrolovány regulačními orgány. Vzhledem k tomu, jak velkým se stal trh se stablecoiny od roku 2019, si toho vlády po celém světě začínají všímat a zabývají se legislativou. V listopadu americké ministerstvo financí uvedlo, že si myslí, že by stablecoiny měly být regulovány jako banky.

Ačkoli vazby společnosti Meta na Diem skončily, vždy existuje možnost, že někdo projekt oživí. I když pověst Mety ji nakonec potopila, design Diem byl transparentnější a přívětivější k regulátorům, než mnoho stávajících stablecoinů. Ale vzhledem k tomu, že téměř celý tým zakladatelů Libry z Mety odešel, zdá se, že šance, že se Diem někdy znovu objeví se stejnou úrovní podpory, jakou měl kdysi, jsou malé.

Zdroj: techstory.in