WhatsApp testuje odesílání souborů o velikosti až 2 GB a varuje před používáním WhatsApp PLUS

Aplikace WhatsApp doposud umožňuje zasílat zprávy až do velikosti 100 MB. Ukázalo se však, že v kontextu s přibývajícími pracovními poměry na dálku, to není příliš. Mnoho uživatelů potřebuje totiž zasílat dokumenty, jejichž velikosti uvedený limit přesahují. Zprávu o snaze tento problém vyřešit, přináší server Semana.

Právě na tento požadavek uživatelů se nyní WhatsApp snaží reagovat, a proto zahájil v Argentině test, při kterém byl limit velikosti souboru zvýšen ze 100 MB na 2 GB. V argentinské zkušební verzi mohou lidé z Argentiny posílat soubory o velikosti až 2 GB kamkoli do světa. Tuto novou službu je možno využívat v aplikacích pro Android i iOS z webové i počítačové verze. Zkušební verze byla sice zatím aktivována pouze v Argentině. WhatsApp ale počítá s tím, že nová funkce se brzy rozšíří i do dalších zemí.

WhatsApp radí nestahovat WhatsApp Plus

WhatsApp o své klienty pečuje a snaží přinášet další výhody. V posledních letech ale roste počet lidí, kteří namísto používání tradičního WhatsApp na svých mobilních telefonech začali stahovat tzv. APK známý jako WhatsApp Plus. Jde o aplikaci pro Android, kterou lze stáhnout do mobilního telefonu. Whats App před používáním aplikace APK varuje.

Jedním z nejdůležitějších důvodů, proč WhatsApp nedoporučuje používat WhatsApp Plus, je skutečnost, že konverzace nejsou šifrovány. Jinými slovy, všechny chaty, které uživatelé vedou, nemají žádné zabezpečení a mohou je vidět třetí strany s jakýmkoli zájmem. Tohle se vám na klasickém WhatsAppu prostě nemůže stát.

Je také třeba mít na paměti, že s aplikací WhatsApp Plus při změně mobilního telefonu ztratíte zálohu všech svých konverzací. Naproti tomu originální WhatsApp vytváří každý den vytvořit kopii všech chatů každého uživatele.

Dalším důvodem, proč varinta Plus představuje pro mobilní telefony nebezpečí, je možnost přijímání škodlivých souborů. Veškerá komunikace a přenosy dat nejsou šifrované (jak jsme již uvedli), a mají tedy vysokou pravděpodobnost přijetí nějakého viru, který může zcela ovlivnit výkon vašeho mobilního zařízení.

Zdroj: semana.com