Otec fotil syna od narození každý den po dobu 30ti let. Z fotek udělal úžasné video

Ian McLeon má syna Coryho. Po mnoho let mu každý den pořizoval jednu fotografii. Od první fotografie, ultrazvukového snímku, uplynulo již 30 let. Projekt přesně ukazuje, jak člověk roste doslova den po dni. Je to prostě úžasné.

Cory McLeon z Velké Británie se může vrátit téměř do kteréhokoli dne ze své minulosti a podívat se, jak vypadal. To vše díky svému otci Ianovi. Právě on začal svého syna fotit den po dni, jakmile přišel na svět, jak píše web CBS News.

V roce 2012 zveřejnil Ian na internetu video ke Coryho 21. narozeninám. Už tehdy byla tato stop-motion animace docela působivá. Dnes, 30 let po jejím prvním natočení, je ještě lepší. Devítiminutové video na YouTube je prostě úžasné.

Muž na záběrech říká, že celý jeho život byl zdokumentován, a přirovnává ho k filmu Truman Show. Cory zmiňuje, že oba jeho rodiče byli vystudovaní umělci a byli velmi kreativní. S nápadem fotit každý den přišel jeho otec, který chtěl vytvořit brožuru fotografií – na začátku 90. let nikdo nepomyslel na to, jak snadno bude možné o pár let později natáčet časosběrné filmy.

V průběhu projektu se objevily komplikace, takže ve fotografiích jsou mezery. Stávalo se, že fotografie za celý měsíc chyběla, protože Ianův fotoaparát nepřetočil snímky nebo mu byly ukradeny. Coryho otec byl velmi zapálený pro dokumentování života svého syna. Dokonce požádal jeho učitele, aby ho každý den během třídních výletů fotografovali.

Ukázalo se, že projekt nebyl u konce. Cory převzal štafetu a je to on, kdo každý den pořizuje jednu svou fotografii. Ani on, ani jeho otec nevědí, kdy to skončí. Prozatím pokračují ve své fotografické rutině. Čas ukáže, co z toho vzejde.

Zdroj: redakce, cbsnews.com