Vychytávky do mikrovlnky. V mikrovlnce můžete oloupat i česnek

Pokud rádi vaříte, ale vaření je pro vás časově náročné, pak vám tyto vychytávky můhou pomoci ušetřit několik hodin týdně.

Jak fungují mikrovlnné trouby?

Mikrovlny jsou v podstatě vytvářeny uvnitř trouby pomocí elektronové trubice zvané magnetron. Tyto mikrovlny se pak odrážejí od kovového vnitřku trouby a jsou pohlcovány potravinami, píše deník The Sun.

Mikrovlny způsobují pohyb molekul vody v potravinách, čímž vzniká teplo, které potraviny uvaří. Když však většina lidí vaří, používají spíše troubu a sporák. Mikrovlnné trouby však mohou také mnohé nabídnout.

Vyzkoušejte tyto vychytávky

Jednou z velmi šikovných a málo známých vychytávek je použití mikrovlnné trouby k bezproblémovému oloupání stroužků česneku.

Ruční loupání česneku může trvat až 10 minut, pokud nejste profesionální kuchař. To se může sečíst, pokud rádi vaříte s česnekem několikrát týdně.

V mikrovlnné troubě však můžete česnek loupat přibližně 20 sekund a stroužky se ze slupky samy vyloupnou. V mikrovlnné troubě můžete ohřívat i několik stroužků česneku najednou, nebo tam můžete hodit celou hlavičku.

Dalším užitečným trikem, který můžete v mikrovlnce vyzkoušet, je použít ji k sušení čerstvých bylinek na dochucení. Za tímto účelem vložte bylinky do mikrovlnné trouby na 30sekundové intervaly, dokud nedosáhnou požadované úrovně suchosti.

Třetím tipem, který můžete vyzkoušet, je použití mikrovlnné trouby k přípravě zeleniny místo trouby. Vzhledem k tomu, že zelenina ztrácí živiny tím více, čím více je vystavena teplu, může být mikrovlnná trouba skutečně zdravější alternativou.

Zdroj: The Sun