Vojáci z Velké Británie budou létat s jetpacky. Námořnictvo investuje do technologií budoucnosti

Velká Británie ohromuje ukázkami, při nichž komanda doslova létají s jetpacky. Královské námořnictvo nakupuje neobvyklé vybavení od společnosti Gravity Industries.

Létající komanda z letadlové lodi HMS Queen Elizabeth se zúčastnila ukázky u příležitosti Atlantic Future Forum. Tryskové balíčky mohou letět přibližně 10 minut a v případě potřeby je možné vyvinout rychlost něco přes 135 km/h – to je rekord, ale běžné použití se pohybuje kolem 88 km/h.

Při nedávné demonstraci s tryskovými vaky můžeme vidět, jak jejich uživatelé létají nad vodní hladinou a snadno doletí až k blízkým lodím. Asociace s Iron Manem se zdají být na místě.

Zakladatel společnosti Gravity Industries osobně otestoval své nápady.

Tryskové batohy jsou výrobkem společnosti Gravity Industries, kterou vlastní Richard Browning. Muž v minulosti sloužil u britské královské námořní pěchoty a v roce 2016 na vlastní pěst testoval tryskové batohy, jejichž záběry tehdy dobyly celý internet.

Současné řešení využívá dva miniaturní proudové motory na každém rameni. Celkově jsou tedy motory čtyři, ale přímo v batohu je umístěn i pátý. Cena produktu Gravity Industries se pohybuje kolem 440 000 dolarů. Zdá se, že zájem o proudové batohy je značný a trvá již delší dobu. V roce 2021 jsme psali o testování proudových obleků vojáky nizozemských námořních sil.

Zdroj: telegraph.co.uk