Společnost Gravity testuje útočné jetpacky se zbraněmi na ramenou

V poslední době se ve světě technologií objevila fascinující novinka. Zakladatel společnosti Gravity Industries, Richard Browning, představil na platformě TikTok nový postroj pro inovativní jetpack Daedalus. Co na tomto videu zaujme, je především integrace zbraní – konkrétně dvojice pistolí, ovládaných technologií sledování hlavy, připevněných na rameni pilota.

Pistole jsou k jetpacku připevněny pomocí trubkového rámu, který umožňuje ovládání nahoru a dolů. Pohyb do stran však není jasný. Zbraně připomínají automatické pistole Glock, konkrétně model G18.

Vojenské využití těchto technologií není daleko. Společnost Gravity Industries již spolupracovala s americkým námořnictvem v rámci programu JPEM, kde předvedla vyzbrojenou verzi Daedalus. Tato spolupráce zahrnovala i simulaci nalodění na plavidlo M80, ale bez ostré střelby, píše portál InterestingEngineering.

Nicméně, otázka praktičnosti těchto ozbrojených jetpacků zůstává otevřená. Zatímco automatické pistole Glock mají vysokou rychlost střelby, jejich přesnost na vzdálenost je limitovaná. Kromě toho, v bojových situacích by piloti jetpacků byli snadnými cíli pro nepřátelské bojovníky.

Další otázka se týká samotného ovládání zbraně. Vzhledem k tomu, že jetpack Daedalus vyžaduje k letu obě ruce, nabízí se řešení v podobě zbraňové věže na rameni.

Závěrem se musíme ptát, jaký osud čeká jetpack Daedalus po přistání. Jeho cena je přibližně 10 milionů korun. Možná integrace plamenometné technologie by mohla představovat řešení, ale i to podléhá přísným mezinárodním pravidlům.

Zdroj: InterestingEngineering