Uživatelé iPhonu by měli upgradovat! Nový iOS 15.4 dokáže odemknout váš mobil i s nasazeným respirátorem

Společnost Apple vydala nejnovější verzi svého operačního systému iOS 15.4 a také iPadOS 15.4 pro tablety. Jedná se o největší a také poslední aktualizaci iOS 15 před odhalením nového iOS 16, napsali na webu T3.

Tyto velké aktualizace obvykle přinášejí více nových funkcí než opravy chyb. Největší aktualizací, která přichází s iOS 15.4, je možnost odemknout iPhone pomocí FaceID, když máte nasazený respirátor nebo roušku. Funguje to ovšem pouze na iPhonech 12 a novějších.

To však není jedinou novinkou. iOS 15.4 přináší také nové emotikony, možnost spouštět relace SharePlay z podporovaných aplikací, widget Apple Card, možnost přidávat poznámky k záznamům iCloud keychain, používat iPhone jako terminál pro placení poklepáním, varování proti pronásledování pro AirTags a spoustu dalšího.

Pokud máte v telefonu nastavené automatické aktualizace, měl by se nový iOS 15.4 nainstalovat při příštím nabíjení telefonu. Pokud ji však chcete nainstalovat dříve, přejděte do Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru.

Aktualizace má velikost 1,32 GB, takže se raději připojte k Wi-Fi a telefon dejte nabíjet, aby se vám během aktualizace nevybil. Po klepnutí na tlačítko Stáhnout a nainstalovat budete požádáni o zadání hesla a stahování začne.

Po stažení zabere instalace kolem 30 minut. Pokud tedy potřebujete telefon v následující půlhodině používat, proces nespouštějte.

Zdroj: t3.com