Nový iPhone12 s 5G, ve čtyřech verzích a v nových barvách

Během konference představil Apple dlouho očekávaný iPhone12, ale také reproduktor HomePod Mini, konkurenta pro Amazon Echo. Nový smartphone se začne prodávat ve čtyřech základních verzích – iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max.

„Chceme, aby nové telefony byly snadno použitelné a bezpečné. Chceme tuto zkušenost přenést na ještě větší skupinu lidí než dříve.“ – řekl během prezentace Tim Cook, prezident společnosti Apple.

Nová řada iPhone 12 je již přizpůsobena systémům 5G, v USA společnost uzavřela dohodu se společností Horizon, přičemž zdůrazňuje, že datové přenosy budou nejrychlejší na světě.

IPhone bude kromě známých barev, také v červené a zelené barvě – celkem jich bude pět. Zařízení je o 11 % tenčí a o 15 procent menší než iPhone 11. Skleněná obrazovka XDR se super sítnicí má být několikanásobně odolnější než v předchozích modelech. Byl použit procesor A14 Bionic, tj. 11,8 miliard tranzistorů v 5 nm litografickém procesu. To poskytuje šetří energii. OLED obrazovka a systém dvou fotoaparátů mají vylepšenou grafiku.

foto / Apple

Smartphone má nový režim Smart HDR 3 a intenzivní podporu z algoritmů strojového učení.

Nejmenším telefonem na světě, který dokáže pracovat v 5G, je Mini iPhone 12 s úhlopříčkou 5,4 palce. Má stejné parametry jako větší model.

Model Pro Max má zase 6,7palcovou obrazovku, což je největší obrazovka, která byla dosud v iPhone ve formátu podobném jeho předchůdcům. Obsahuje rozsáhlý kamerový modul a novou barvou bude oceánská modrá.

Fotoaparáty verze Pro mají schopnost současně zaznamenávat obrázky v HDR, Dolby Vision, 60 snímků za sekundu a ve 4K. Jedná se pravděpodobně o první smartphony na světě s laserovým skenerem.

Ceny se pohybují od 699 dolarů pro model Mini na 799 dolarů pro větší modely.