Společnost Sony překonala Microsoft. PlayStation dosáhl prodejního milníku

Pokud Sony do března dodá 25 milionů konzolí, překoná 25 let starý prodejní rekord, který stanovil původní PlayStation.

Společnost Sony nejenže svého rivala překonala v počtu prodaných konzolí, ale právě také překonala důležitý milník. Zajímavé však je, že ve srovnání s předchozí generací si vedla o něco hůře.

PlayStation 5 dosáhl 50 milionů prodaných kopií
PlayStation 5 debutoval v roce 2020 a od té doby se jeho majitelé dočkali masy opravdu silných titulů, jako jsou nový God of War, The Last of Us, série Horizon, Death Stranding nebo Spider-Man. Ještě v červenci letošního roku se společnost Sony pochlubila, že dosáhla 40 milionů prodaných kopií, a 9. prosince dosáhl PlayStation 5 50 milionů prodaných kopií.

Zajímavé však je, že PS4 údajně dosáhla 50 milionů prodaných kusů po 160 týdnech, tedy o týden rychleji než PS5, píše portál TheVerge. Je však třeba poznamenat, že nejnovější generace konzolí od Sony se v pandemickém období potýkala s omezenými dodávkami, což zpomalilo dynamiku prodejů.

Stávající finanční rok končí v březnu 2024, do kdy se společnost Sony zavázala dodat 25 milionů konzolí PS5. Splněním tohoto slibu japonský gigant překoná 25 let starý rekord v prodeji konzolí, který stanovil původní PlayStation.

Zdroj: TheVerge