Svět se asi zbláznil. Sony už nabízí popruh pro robota, aby vaše „dítě“ nezůstalo doma samo

Majitelé japonského robotického psa Aibo se mohou o svého „miláčka“ konečně starat jako o vlastní dítě, napsal Daily Mail.

Aibo je robotický pes od společnosti Sony, který stojí v přepočtu 63 tisíc korun. Je vybavený technologií umělé inteligence a svým chováním napodobuje skutečné štěně.

„Aibo je jedinečný společník. Všem lidem, kteří s ním žijí, doporučujeme nový životní styl s popruhem, aby mohli svého psa nosit bezpečně a pohodlně s sebou,“ napsala společnost Sony ve svém prohlášení.

Robotický pes je schopný díky umělé inteligenci v průběhu času vytvářet svoji jedinečnou osobnost prostřednictvím každodenních interakcí. „S živými výrazy a dynamickou řadou pohybů se Aibo jistě stane milovaným členem vaší rodiny,“ tvrdí ve své zprávě společnost Sony, která již dříve uvedla na trh řadu příslušenství pro Aibo, včetně hraček, psích misek a čisticích hadříků. Ale jeho nejnovější nabídka dětského nosítka je pravděpodobně dosud nejpodivnějším příslušenstvím.

Podle Sony je nošení psa v popruhu stejně pohodlné jako nosit skutečné dítě. Popruh na přenášení „dítěte Aiba“ je velmi populární a v současné době jej většina obchodů už vyprodala.

Podobný osud provázelo i uvedení robotického psa na japonský trh v roce 1999, kdy se počáteční várka 3 000 kusů vyprodala za pouhých 20 minut. Minulý rok společnost Sony přišla s poslední inovovanou verzí robotického psa Aiba. Nová technologie pohonu mu umožňuje plynulejší a přirozenější pohyb jako skutečnému psovi. Díky technologiím snímání a umělé inteligence může Aibo běžet směrem ke svému majiteli a detekovat úsměvy a slova chvály a může si pamatovat, jaké akce majitele potěší. Jeho oči jsou vyrobené ze světelných diodových (OLED) displejů, které umožňují různé výrazy. Robot je dodávaný s řadou senzorů, kamer a mikrofonů a může se pochlubit připojením k internetu, které majitelům umožňuje hrát si s mazlíčkem na dálku prostřednictvím chytrého telefonu.

Zdroj: Daily Mail