První superponorka v hodnotě 70 miliard korun má být luxusní jachta pro superboháče

Rakouská společnost Migaloo se ponořila do budoucnosti luxusu s oznámením své nové superponorky M5, tvrdíc, že jde o první svého druhu. Tato superponorka, která slibuje kombinaci elegance superjachty s utajením ponorky, je určena pro dobrodruhy a miliardáře, kteří touží po bezpečnosti a soukromí na nevídané úrovni.

Christian Gumpold, generální ředitel a zakladatel společnosti Migaloo, prozradil, že ponorka M5 ještě nebyla oficiálně spuštěna a její výstavba dosáhla astronomické sumy 70 miliard korun. Projekt se potýká s výzvami, včetně váhavosti potenciálních kupců kvůli obavám o bezpečnost. Gumpold však zdůrazňuje, že trh pro tuto superponorku existuje, a snaží se přilákat vizionářské miliardáře s inovativním myšlením.

M5 není jen obyčejná ponorka. Na palubě nabízí rozmanité vybavení, jako jsou vodní skútry, kiteboarding, paddleboarding, miniponorky a dokonce heliport. S délkou 165 metrů a kapacitou pro 20 cestujících a 40 členů posádky je vybavena pro potápění do hloubky 250 metrů. Bezpečnostní prvky zahrnují konstrukci s dvojitým trupem a záchranné systémy, včetně miniponorek, píše portál Interesting Engineering.

„Tento projekt přináší s sebou nejen finanční náklady, ale i prestiž a netušené možnosti pro majitele. Očekáváme, že naši zákazníci budou sdílet naši vizi a vloží do projektu své inovativní myšlení.“ říká Christian Gumpold.

Zdroj: Interesting Engineering