První SMS byla odeslána před více než 31 lety. Skládala se pouze ze dvou slov

Před více než 31 lety byla odeslána první textová zpráva na světě a od té doby byly poslány trilióny dalších. Vždy ale musí být nějaký první a onen osudový vzkaz se skládal pouze ze dvou slov.

V době, kdy v roce 1992 společnost Vodafone pracovala na své službě SMS, umožňující lidem posílat si textové zprávy, byla tato technologie ještě ve vývoji. Inženýr Neil Papworth však 3. prosince téhož roku poslal svému kolegovi Richardu Jarvisovi zprávu s textem „Veselé Vánoce“.

První textová zpráva byla odeslána z telefonu Orbitel 901 a odstartovala éru textování, i když technologie potřebovala určitý čas, píše web History.

Nedlouho po tom, co Papworth poslal první textovou zprávu na světě, začala společnost Nokia zahrnovat textování do svých telefonů, dokonce s tónem pípnutí, který upozorňoval na přijatou zprávu.

Na počátku lidé nemohli na svých mobilech textovat, protože telefony neměly vhodné klávesnice. Další překážkou bylo, že bylo možné posílat zprávy pouze lidem ve stejné telefonní síti, což platilo až do roku 1999.

Papworth později prohlásil: „V roce 1992 jsem neměl tušení, jak populární se textování stane a že to povede ke vzniku emotikonů a aplikací pro zasílání zpráv, které využívají miliony lidí.“

Zdroj: History