Poseidon dokáže zničit „polovinu planety“. Bude ruská supertajná zbraň držet celý Západ v šachu?

Nová ruská „obří“ ponorka Belgorod bude vyzbrojená Putinovou „superzbraní“. Podmořským jaderným torpédem, které bude mít neuvěřitelnou ničivou sílou, napsal EurAsian Times.

Ruské námořnictvo dostane jadernou ponorku Belgorod, která ponese zatím přísně tajné „podvodní bezpilotní rakety“ s jadernými hlavicemi. Ponorka s jaderným pohonem, o které se říká, že je největší na světě, dokáže ohrozit většinu vojenských cílů na Zemi.

Gigantický válečný stroj o hmotnosti 14 700 tun ponese jaderná torpéda Poseidon, která budou řízená vlastní umělou inteligencí. Jejich smrtící účinek je minimálně dvakrát větší než dosud testované nejsilnější jaderné zbraně. Jsou to 24 metrů dlouhá monstra, která se dokážou vyhnout americkým obranným systémům. Poseidony budou schopná zasáhnout cíle na moři i u pobřeží, což jim vyneslo přezdívku „Bomby tsunami“. Umí zničit pobřežní města i další infrastruktury kilometry ve vnitrozemí. Spekuluje se o tom, že ruská námořní flotila je slavnostně převezme na Den ruského námořnictva, který se bude připomínat 31. července. 

Ponorka s výzbrojí bude pravděpodobně sloužit v tichomořské flotile a bude představovat velkou hrozbu pro americké námořní základny a velká města na západním pobřeží. Ponorka přitom může díky špičkovým technologiím a neomezené jaderné energii nepozorovaně cestovat na jakékoli místo na Zemi.

Belgorod je obrovské plavidlo dlouhé 184 metrů o výtlaku 30 000 tun. Nese šest jaderných torpéd Poseidon, kterých budou ruské ozbrojené síly vlastnit něco přes třicet. Střely, které mohou být odpálené z kilometrové hloubky, jsou navržené tak, aby vyvolaly radioaktivní vlnu podobnou tsunami, která zamoří radiací rozsáhlá území.

Poseidon je jednou z největších hrozeb pro USA a NATO. Jaderné hlavice mohou během pár minut kompletně zlikvidovat pobřežní velká města, vojenské základny i další infrastrukturu. Poseidon je příliš rychlý na to, aby jej spolehlivě zachytily družice, navíc umí dokonalé úhybné manévry. Ruský prezident Vladimir Putin Poseidon nazval „superzbraní budoucnosti“.

Zdroj: EurAsian Times