Nejmodernější cvičný letoun na světě T-7A Red Hawk vstoupil do fáze testování. Budoucí piloty naučí, jak pilotovat nejmodernější stíhačky

T-7A Red Hawk je pokročilý cvičný letoun nové generace pro americké letectvo. Nedávno dokončil cvičný přelet, který byl dlouhý 2250 km. Letoun je velmi ekonomicky udržitelný a zároveň využívá tu nejmodernější technologii.

Red Hawk je nejmodernější cvičný letoun, který zajistí budoucím pilotům stíhaček a bombardérů ten nejlepší způsob, jak se naučit pilotovat moderní bojové letouny. Specifická varianta T-7A je určena pro americké letectvo. Letoun představuje odvážný počin v oblasti inovačního designu a je vyvíjen způsobem, který je co nejvíce efektivní v rámci finanční náročnosti a dlouhodobé údržby.

Dnešní a budoucí stíhací systémy budou vyžadovat moderní výcvikové letouny a pozemní výcvikové prostředky, které budou technicky a takticky na odpovídající úrovni. T-7A je navržen s ohledem na údržbu, aby se snížily náklady a složitost oprav. Vysoká spolehlivost a dostupnost minimalizují náklady na životní cyklus celého systému T-7A. Cvičný letoun má jeden motor, dvě místa na sezení pro pilota a instruktora. Kokpit je uzpůsobený tak, aby pilot měl co nejlepší výhled. Maximální dolet je 1900 km a maximální rychlost je 1300 km/h.

Zdroj: redakce, defence-blog