Japonsko představilo svůj nejmodernější railgun. Střílí projektily rychlostí 2 230 m/s

Japonsko ukázalo v akci svůj nejmodernější railgun. Ten je schopen střílet 320 gramové projektily rychlostí 2 230 m/s. V budoucnu se rychlost projektilu ještě zvýší.

Tato špičková technologie využívá sílu vysokorychlostních projektilů a překonává možnosti konvenčních dělostřeleckých systémů. Nedávný test potvrzuje odhodlání Japonska rozvíjet své obranné schopnosti, zejména v oblasti posilování bezpečnosti a síly své námořní flotily. Japonsko je vedoucí zemí, co se vývoje railgunů týká, a plánuje tyto zbraně umisťovat na své bitevní lodě. Díky railgunu bude moci likvidovat jakýkoliv cíl s nevídanou přesností.

Railgun je schopen vystřelit projektil o hmotnosti 320 gramů s ohromující počáteční rychlostí až 2 230 m/s (Mach 6,5). Zbraň také zvládne přes 120 ran a současná energie náboje je 5 MJ. V budoucnu se počítá, že se energie náboje zvýší na 20 MJ. Na rozdíl od tradičních střelných zbraní, které jsou závislé na chemických reakcích, využívají railguny elektromagnetickou sílu k vystřelování střel nebývalou rychlostí. Tyto vysokorychlostní střely jsou až dvakrát rychlejší než střely u konvenčních zbraní.

Zdroj: redakce, defence-blog