Izraelský přístroj pro noční vidění je přelomová novinka. Takovou kvalitu obrazu jste ještě neviděli

Izraelská společnost Elbit potvrdila novou objednávku americké armády na zařízení pro noční vidění známé jako ENVG-B. Jedná se o inovativní zařízení s výjimečnými schopnostmi. Vidění ve tmě je jen jednou z jeho výhod.

Přístroje nočního vidění ENVG-B (Enhanced Night Vision Goggle-Binocular) poskytují vojákům jedinečné schopnosti. Namísto nazelenalého obrazu, který je běžně spojován s nočním viděním, poskytují v noci ostrý a především kontrastní obraz.

To je způsobeno použitím pokročilých algoritmů, které zpracovávají obraz. Je nejen zesíleno (zesílení zbytkového světla), ale kombinováno s pohledem z termokamery, která detekuje teplotní rozdíly.

Tuto kombinaci dále zpracovává software zařízení. Zařízení nočního vidění díky umělé inteligenci rozpoznává různé objekty – pomocí rozšířené reality (AR) je obklopuje kontrastní ohraničení, takže jsou dobře viditelné i ve ztížených podmínkách, jako je mlha nebo kouř.

Boj o nadvládu v noci

Kombinace nočního vidění a rozšířené reality nejenže umožňuje vojákům vidět v noci, ale díky možnosti propojení s kamerou umístěnou na zbrani jim dává možnost přesně mířit v obtížných podmínkách nebo se rozhlížet, aniž by byli vystaveni nepřátelské palbě.

Zdroj: tech.wp.pl