„Roboti budou šplhat po stromech a lovit lidi.“ řekl Elon Musk na bezpečnostním summitu o umělé inteligenci. Mohou se obrátit proti tvůrcům

Elon Musk se zúčastnil britského bezpečnostního summitu o umělé inteligenci a působil jako jeden z největších pesimistů v celé společnosti. Miliardář totiž otevřeně prohlásil, že je přesvědčen, že by mohl nastat scénář, kdy se roboti ve stylu Terminátora obrátí proti svým tvůrcům a budou moci šplhat po stromech a prohledávat budovy při hledání lidí, které chtějí zlikvidovat.

V rozhovoru s Elonem Muskem na summitu o bezpečnosti umělé inteligence v Londýně byl přítomen i britský premiér Rishi Sunak. Právě jemu generální ředitel společností SpaceX a Tesla mimo jiné odhalil své chmurné vize budoucnosti s nekontrolovaným rozvojem umělé inteligence, píše portál Daily Star.

Elon Musk již delší dobu volá po alespoň dočasném zastavení prací na umělé inteligenci a snaze regulovat nejdůležitější pravidla při práci na této technologii. Miliardář totiž předpovídá, že se nejprve zamilujeme do umělé inteligence, která – jako džin – splní každý náš rozmar. Jak však podotkl, příběhy o džinovi málokdy končí happyendem a totéž by mohlo platit i pro lidstvo.

Ve své nejtemnější vizi vidí Musk lidstvo skrývající se před roboty ve stylu Terminátora, kteří budou prohledávat dům od domu a přeskakovat stromy, jen aby pochytali zbytky lidstva.

Humanoidní robot vás v podstatě může pronásledovat kamkoli. Toho bychom se měli velmi obávat. Pokud vás robot může všude pronásledovat, co když jednoho dne dostane aktualizaci softwaru a už nebude tak přátelský?

Pánové dospěli k závěru, že aby se lidé mohli v budoucnu zachránit před vyhynutím, měli by mít nějaký univerzální vypínač.

Zdroj: Daily Star