Hutný telefon s masivní baterií byl představen v Barceloně. Je to kus jako cihla, provozní dobu má 122 hodin hovorů

Společnost Energizer překvapila na veletrhu MWC 2024 v Barceloně, když představila nový odolný smartphone, který obsahuje masivní 28 000mAh baterii.

Telefon Hard Case P28K a vypadá jako cihla. Podle společnosti Energizer má telefon provozní dobu možných hovorů 122 hodin (zhruba pět dní) a pohotovostní dobu 2 253 hodin, což je něco málo přes tři měsíce. TechRadar ve svém článku uvádí, že může vydržet celý týden běžného používání na jedno nabití.

Pro udržení tak velké baterie musel tvůrce Avenir Telecom udělat zařízení mimořádně objemné. Jejich produkt váží 570 gramů a má tloušťku 28,8 mm. To je více než trojnásobek velikosti průměrného iPhonu 15. Možná si myslíte, že nabíjení tak velké baterie by trvalo věčnost, ale nemusí to tak být. Pevné pouzdro P28K podporuje 33W rychlé nabíjení. Zástupce společnosti nám řekl, že telefon se může plně nabít asi za hodinu a půl.

Nabitý funkcemi V tomto mobilním zařízení je samozřejmě více než jen jeho velikost. Má 6,78palcový LCD displej s rozlišením Full HD Plus (2 460 x 1 080 pixelů). Na zadní straně je trojitá kamera skládající se z 64MP, 20MP a 2MP čočky.

Telefon je zcela chráněn proti prachu a navíc vydrží ponoření pod vodu po delší dobu. Navzdory těmto působivým funkcím existuje několik aspektů, které mohou zájemce zklamat.

Dostupnost

Přesné datum uvedení do prodeje nebylo uvedeno. Zatím se však uvádí, že smartphone se bude prodávat za zhruba 6 500 Kč letos v říjnu ve všech zemích po celém světě.

Zdroj: TechRadar