Jaké jsou nejlepší smartphony v roce 2021?

Chcete si pořídit smartphone svých snů a máte na něj neomezený rozpočet? S výběrem vám pomůže náš průvodce.

Existuje mnoho různých modelů špičkových smartphonů, více či méně propracovaných, více či méně krásných a všechny jsou kompatibilní s 5G. Pro ty, kteří mají neomezený rozpočet na výběr dokonalého modelu, existuje méně nekompromisních možností.

Ať už se jedná o vysoce výkonný produkt s vytříbeným vzhledem nebo o zařízení s originálními funkcemi, telefony zařazené do tohoto výběru patří do kategorie prémiových. Tyto telefony, známé jako vlajkové lodě slibují, že poskytnou kompletní a optimální zážitek se všemi nejlepšími funkcemi současnosti. Především nedělají žádné kompromisy, pokud jde o funkčnost a povrchovou úpravu.

Chcete pro svůj příští telefon to nejlepší? Nejvýkonnější smartphone na světě? Už nemusíte hledat dál, vybrali jsme pro vás ty smartphony současnosti.

Samsung Galaxy S21 Ultraod 26 780 Kč

OLED Displej má 6,8 palců s rozlišením WQHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Ten se automaticky přizpůsobuje v závislosti na obsahu v rozmezí 10 až 120 Hz. Je to obtížná rovnováha mezi maximální plynulostí a dopadem na výdrž baterie. Design je stejně elegantní jako vždy i když obří modul fotoaparátu se nemusí líbit každému. Ačkoli se S21 Ultra používá pohodlně, je to stále velký a těžký telefon.

Pod kapotou Galaxy S21 Ultra je Exynos 2100, čip nabízí prvotřídní výkon při zachování rozumné spotřeby. Oceňujeme pokrok, kterého bylo dosaženo ve srovnání s předchozí generací. Kapacita 5000 mAh stačí na celodenní intenzivní používání bez obav. Na druhou stranu za využití 25W rychlonabíjení budete muset opět zaplatit. Samsung totiž následuje Apple a prodává svou vlajkovou loď bez adaptéru.

Fotografie jsou bodem, ve kterém Samsung málokdy zklame a S21 není výjimkou. Hlavní snímač odvádí vynikající práci ve všech situacích, ale zejména 3x a 10x optický zoom zaujmou svou účinností. Třešničkou na dortu je fotografický software s bohatým nastavením a zajímavými funkcemi.

Apple iPhone 13 Pro Maxod 31 990 Kč

Stejně jako v loňském roce, pokud existuje iPhone, který vyčnívá z nyní početné rodiny iPhonů, je to 13 Pro Max. Velká změna se odehrála v displeji. Apple se konečně rozhodl přejít na 120 Hz a mírně zmenšil prostor zabíraný výřezem. Samotný panel je stále stejně působivý, barvy jsou perfektní a jas přesahuje 1000 cd/m2.

Po stránce procesoru nabízí Bionic A15, který se opět ukazuje jako skutečná bestie. Skutečně zajímavé to však začíná být, když se dostaneme k části týkající se autonomie. Díky větší baterii a různým optimalizacím je nárůst skutečně zřetelný. Na jedno nabití vydrží bez problémů dva dny. Třešničkou na dortu je, že tento model podporuje rychlé nabíjení s výkonem 27 W, zatímco zbytek řady má výkon 20 W.

Fotoaparát prošel nepřekvapivě řadou změn. V praxi to znamená mnohem lepší fotografie při slabém osvětlení. Teleobjektiv má trojnásobný zoom, což poskytuje o něco větší flexibilitu. Ačkoli se nejedná o nejlepší fotoaparát současnosti, modul fotoaparátu září svou všestranností a je bez problémů použitelný ve všech situacích. Zábavné je, že režim „Cinematic“ je v tuto chvíli spíše vychytávkou.

Apple zde nabízí smartphone, který oproti předchozí generaci skutečně pokročil a který bez obav zaujímá místo mezi nejlepšími na trhu.

Samsung Galaxy Z Fold 3od 39 300 Kč

Společnost Samsung se svými skládacími smartphony pokračuje ve zdokonalování toho, co považuje za budoucnost u mobilních telefonů. Z hlediska designu se toho příliš nemění. Oceňujeme však, že váží o něco méně než loni. Povrchová úprava je leštěnější, má stylový hliníkový rám a sklo Gorilla Glass Victus. Nejzajímavější změnou je vodotěsnost IPX8, díky níž tento drahý smartphone s mnohem větší pravděpodobností přežije zkoušky každodenního života. Pozor však na to, že není odolný proti prachu.

Vnitřní obrazovka se velmi mírně mění na překvapivý poměr stran 22,5:18. Především využívá adaptivní obnovovací frekvenci 120 Hz a fotografický senzor skrytý pod obrazovkou. Aniž by byl neviditelný, stále si všimneme malé „skvrny“, která je však mnohem diskrétnější v jiných zařízeních. Kompatibilita s perem S Pen tady je také, ale absence interního úložiště značně omezuje jeho využitelnost.

Pod kapotou se skrývá Snapdragon 888 ve spojení s 12 GB RAM. Výkon je vynikající, ale baterie s kapacitou 4400 mAh má problém zajistit více než den práce. Napomáhá rychlé nabíjení. To trvá 1h15min.

Xiaomi Mi 11 Ultra – od 38 489 Kč

Po modelu Mi 11, který se vymykal z řady, jsme se dočkali jeho ultravysoké verze, která slibuje mimo jiné kvalitu fotografií. A v době, kdy je impozantní fotografický modul normou, se společnosti Xiaomi podařilo šokovat, protože zabírá téměř celou šířku telefonu a má integrovanou miniaturní obrazovku pro selfie. Kromě sporného vzhledu přináší tento obří modul i problémy s ergonomií. Vzhledem k tomu, že telefon je těžký a nevyvážený, je jeho používání jednou rukou komplikované.

Telefon používá stejný panel jako Mi 11, tedy jasný a velmi dobře kalibrovaný 120Hz AMOLED displej. Totéž platí pro reproduktory Harman Kardon, které nabízejí tak čistý stereofonní zvuk, že telefon lze snadno použít jako reproduktor.

Co se týče vnitřností, máme k dispozici Snapdragon 888, tentokrát v kombinaci s 12 GB RAM. To znamená, že výkon je výjimečný ve všech situacích. Co se týče výdrže, smartphone vydrží dobrý den, ale především těží z rychlého nabíjení. Nabití z 9 na 100 % baterie trvá pouhých 35 minut! A pokud dáváte přednost bezdrátovému nabíjení, je kompatibilní s 67wattovou nabíječkou.

Který telefon si k Vánocům vyberete. My máme jasné favority. Který je ten váš?