Elon Musk vybudoval pod městem „smrtící past“. Tunel, ze kterého nelze při požáru uniknout

Na videu pořízeném jedním z cestujících je vidět, jak Tesla projíždí pod centrem amerického Las Vegas tunelem, který nemá žádné nouzové východy pro případ havárie, uvedl Daily Mail.

Systém podzemních tunelů není dobrou vizitkou pro majitele vesmírné společnosti SpaceX a automobilky Tesla Elona Muska, jehož společnost Boring Company začala budovat pod americkým městem Las Vegas podzemní dopravní tunely. Jak prohlásil jeden z nejbohatších podnikatelů planety, společnost založil výhradně proto, aby jednou provždy skoncoval s dopravními zácpami ve městech.

Poté, co se na internetu objevilo video ukazující dopravní zácpu uvnitř úzkého Muskova tunelu, který spojuje veletržní areál s hotelovým komplexem v Las Vegas, lidé i odborníci označili jeho systém tunelů za „smrtící past“. Jeho tunely totiž postrádají jakékoliv únikové východy a lidé začali mít obavy, že pokud začne například po nehodě některé auto uvnitř tunelu hořet, nemají šanci se dostat ven a zemřou.

Musk přitom vyzdvihoval podzemní tunely jako odpověď na dopravní zácpy, jak miliardář dříve uvedl, že „doprava je k zbláznění a je nutné vybudovat zabijáka dopravních zácp“.

První Muskův 2,5kilometrový tunel je zhruba 12 metrů pod povrchem. Vegas vyšel na 52,5 milionu dolarů, což je téměř 1,3 miliardy korun. Musk plánuje ve městě vybudovat dalších 30 kilometrů tunelů, které povedou do míst, kde jsou hotelová kasina, která navštěvují turisté z celého světa.

Zdroj: Daily Mail