Dovozní ceny iPhonu SE 3 a iPadu Air 5 nám napovídají, co očekávat

Očekává se, že iPhone SE 3 i iPad Air 5 budou patřit k příští vlně zařízení od Apple. Nové údaje o dovozu obou zařízení naznačují, že přijdou brzy, a mohou nám napovědět o jejich cenách, jak informuje portál Techradar.

Jako vždy by informace z jiných zemí neměly být brány jako oficiální potvrzení cen (jedná se o informace z dovozu do Indie), protože podléhají změnám a směnným kurzům. Nicméně i tak nám dává obecnou představu o tom, jakou cenu můžeme očekávat.

Podle informací společnosti 91Mobiles byly do Indie dovezeny tři modelová čísla iPhonu SE 3, která se shodují s informacemi, jež jsme viděli v jiných databázích. Údaje z těchto dovozů naznačují, že cena telefonu se bude pohybovat kolem 23 000 rupií, tedy zhruba 6 300 Kč.

Ceny smartphonů jsou obvykle o něco složitější, takže očekáváme, že telefon bude na každém z těchto trhů stát více. iPhone SE 2020 stál při uvedení na trh 8 400 Kč, takže můžeme čekat podobné ceny.

Kromě smartphonu jsou na webu také důkazy o dvou nových modelech iPadů, kterými by měly být iPad Air 5 a nový iPad pro rok 2022. Cena prvního z nich začíná na 37 500 rupiích (cca 10 500 Kč), zatímco cena druhého začíná na 22 500 rupiích (cca 6 300 Kč).

Neočekáváme, že informace o cenách budou zcela zcela přesné, ale dává nám to obecnou představu o tom, kolik mohou jednotlivé produkty stát při nákupu přímo od společnosti Apple.

Je to také další důkaz toho, že se Apple připravuje na uvedení některých dalších mobilních přístrojů, přičemž iPhone SE 3 a nové modely iPadu by se měly objevit buď v dubnu nebo v květnu tohoto roku. Doufejme, že nebude trvat dlouho a dozvíme se o nich oficiální informace.

Zdroj: techradar.com