Těsně před akcí společnosti Apple se objevili podrobnosti o novém iPadu Pro a iPadu Air

Událost Apple Let Loose, která se uskuteční 7. května, je téměř za dveřmi, což znamená, že je čas na několik předpovědí na poslední chvíli o tom, co můžeme očekávat od nové řady iPadů Apple.

Připravte se na čtyři nové iPady

Událost Apple Let Loose, která se uskuteční 7. května, je téměř za dveřmi, což znamená, že je čas na několik předpovědí na poslední chvíli o tom, co můžeme očekávat od nové řady iPadů Apple.

Přímo na místě se objevila zpráva Marka Gurmana z agentury Bloomberg, podle níž se Apple chystá vydat čtyři nové modely, oznamuje server TomsGuide.

iPad Pro 2024

Prvním z nich je iPad Pro 2024, který by se měl opět dodávat ve velikostech 11 a 12,9 palců, ale dostane upgrade na živější displeje OLED. Stejně důležité je, že to budou pravděpodobně první zařízení Apple, která budou vybavena výkonným čipem M4.

Tento čip zřejmě pomůže Applu nabídnout nové možnosti umělé inteligence a zároveň smazat hranice mezi nejlepšími MacBooky a nejlepšími iPady. Gurman navíc tvrdí, že nová klávesnice Magic Keyboard bude mít pevnější hliníkový design a vzhled podobný notebook“.

A přestože nový iPadOS 18 má debutovat až na červnové konferenci WWDC 2024, zpráva také uvádí, že bude existovat nový software, který bude využívat výhody hardwaru. Ten by mohl zahrnovat vylepšený multitasking a také nové možnosti pro údajnou tužku Apple Pencil 3. Slyšeli jsme, že by Apple Pencil 3 mohl podporovat haptickou zpětnou vazbu spolu s novými gesty stisku.

iPad Air 2024

Apple se také údajně chystá uvést na trh největší iPad Air všech dob, a to jak 11 palcový iPad Air 2024, tak 12,9 palcový model.

Větší iPad Air by mohl být platnou alternativou k iPadu Pro 2024 pro ty, kteří jsou ochotni žít s menším výkonem.

O jakém výkonu mluvíme? Oba nové iPady Air jsou podle tipů vybaveny starším čipem M2. Ale vzhledem k tomu, že M2 poháněl modely iPad Pro 2022, nemyslíme si, že by tyto čipy byly pomalé.

Rozdíl pravděpodobně zaznamenáte pouze při náročném multitaskingu nebo při náročných úkolech, jako je střih videa nebo hraní her.

Zdroj: TomsGuide