Uvedení Apple Vision Pro na trh se blíží

Uvedení Apple Vision Pro na trh se rychle blíží. Populární analytik tvrdí, že se zařízení dostane do obchodů již za několik týdnů.

Uvedení brýlí Apple Vision Pro na trh se stále více blíží. Přestože technologický gigant brýle pro rozšířenou realitu oficiálně představil loni na jaře, na uvedení do obchodů si musíme počkat až do začátku příštího roku. Kdy se zařízení konečně dostane do prodeje? Do uvedení na trh zbývá už jen několik týdnů.

Jak v nedávné zprávě uvedl významný analytik trhu specializující se na produkty společnosti Apple Ming-Chi Kuo, dodávky brýlí pro rozšířenou realitu, které mají změnit pravidla hry v tomto segmentu trhu, již začaly. Vydání zařízení je zase naplánováno na leden/únor – žádné konkrétní údaje nejsou uvedeny, ale podle Kua by měl být Vision Pro v obchodech k dispozici nejpozději v polovině února 2024, píše portál MACRumors.

Srovnání brýlí Meta Quest a Apple Vision pro můžete shlédnout v podání Petra Máry.

Zařízení není pro každého. Prozatím je k dispozici pouze ve Spojených státech.
Je však třeba mít na paměti, že revoluce, kterou Apple plánuje, se prozatím omezuje na jediný trh: Spojené státy. Právě zde budou mít jejich brýle pro rozšířenou realitu premiéru. Zbytek světa bude muset být trpělivý, ale stojí za to připomenout, že totéž se stalo například s iPhonem.

A stejně jako Vision Pro – iPhone nebyl prvním smartphonem, zatímco iPad nebyl prvním tabletem. Applu se však podařilo něco, co se jeho konkurentům nepodařilo: uvést na trh produkt, který pozvedl celou kategorii hardwaru. Bude tomu tak i tentokrát? To ukáže čas. Prozatím velkým „ale“ nepochybně zůstává cena Vision Pro, a jak je to s prvními verzemi produktů: také všichni víme…

Zdroj: MACRumors