Dokonalá replika Eiffelovy věže: 700 000 zápalek a roky práce, model měří 7,19 metru

Richard Plaud, Francouz, který snil o vybudování nejvyšší sochy ze zápalek na světě, se dostal do titulků, když Guinessova kniha rekordů odmítla jeho obrovský model Eiffelovy věže s tím, že Plaud porušil pravidla.

Model v měřítku 1:45 měří 7,19 metru. Plaudovi stavba trvala roky, spotřeboval více než 700 000 zápalek, aby vybudoval jemně detailní strukturu. Odhalení modelu Eiffelovy věže přitáhlo velký dav, uvádí portál NPR.

Organizace Guinness Records zpočátku uvedla, že materiály, které Plaud použil, byly příliš odlišné od standardních zápalek, které si můžete koupit v obchodě. Sporné bylo jeho rozhodnutí jít přímo do francouzské společnosti na výrobu zápalek a zajistit zásilku tyčinek, které byly evidentně docela standardní, ale postrádaly normální hořlavý hrot zápalky.

Pak přišel dramatický zvrat. Guinessova kniha rekordů zrušila své dřívější rozhodnutí a aktualizovala své webové stránky, aby prohlásila Plauda za držitele rekordu.

Guinnessova kniha rekordů říká, že lituje strasti, kterou Plaud zažil kvůli potížím s certifikací své nabídky na rekord. Nyní mu blahopřeje k jeho skutečně působivé struktuře, a jeho novému titulu v Guinessově knize rekordů.

zdroj: NPR