Apple vytvoří novou myš, ale stejně hloupou, jako je ta současná

Americká společnost chce podle zvěstí vylepšit svou myš Magic Mouse. To však neznamená, že odstraní jeho nedostatky.

Myš Magic Mouse od společnosti Apple, která byla původně uvedena na trh v roce 2009, se do dnešního dne dočkala pouze jednoho vylepšení, a to v roce 2012, kdy dostala vestavěnou dobíjecí baterii, informuje portál newsbeezer.com. Od té doby se kromě experimentů s barevnými variantami nezměnila. Její oslavovatelé by mohli říci, že je tak dokonalá, že ji není třeba měnit, ale to není tak docela pravda.

Na zjevné nedostatky myši Apple je snadné poukázat. I když je subjektivní hodnotit ergonomii a design ve tvaru disku se vám může, ale nemusí líbit, je těžké najít výhody Lightning konektoru na spodní straně myši. Ten způsobuje, že nemůžete myš nabíjet, když ji zrovna používáte.

Magic Mouse se přece jen změní, i když ne nutně k lepšímu. Tým Tima Cooka pracuje na nové generaci myši. Podle tohoto zdroje jsou v současné době ve hře dva koncepty. O tom zdánlivě zajímavějším se toho moc neví. Má být v souladu s nejnovějšími designovými trendy společnosti Apple, jako je například iPad Pro. Druhá, lépe popsaná, je klasická myš Magic Mouse, ale s možností nabíjení přes MagSafe. Jde o verzi pro iPhone a AirPods, ne pro MacBook Pro.

Tato myš by byla prakticky k nerozeznání od svých předchůdkyň a zdědila by i jejich hlavní nedostatek – nemožnost nabíjení během používání.

A kdy se novinka objeví v obchodech? To bohužel nevíme. Bylo však poznamenáno, že by si Apple měl pospíšit, protože každý rok ztrácí další část trhu s příslušenstvím pro počítače Mac ve prospěch třetích stran. Ačkoli neexistují žádné zprávy o tom, kolik přesně myší nebo klávesnic americká společnost prodává, společnosti jako Logitech se mohou pochlubit výrazným růstem v tomto segmentu.

Zdroj: newsbeezer.com