Apple slaví další milník. Má přes 2 miliardy aktivních zařízení

Společnost Apple dosáhla nového milníku v počtu lidí, kteří aktivně používají iPhony, iPady, počítače Mac a další její hardwarové produkty. Má 2 miliardy aktivních zařízení.

Toto číslo podtrhuje rychlý růst společnosti, který na začátku roku 2020 dosáhl 1,5 miliardy aktivních zařízení a 1 miliardu překonal teprve v roce 2016.

Apple rychle kráčel k milníku 2 miliard poté, co jen před rokem dosáhl 1,8 miliardy aktivních zařízení díky rekordním prodejům zařízení v roce 2021, které se vyhnuly problémům v dodavatelském řetězci v důsledku pandemie.

Zpráva přichází v době, kdy Apple zveřejňuje své výsledky za první čtvrtletí, které vyzdvihují jeho výkonnost během prázdninových měsíců. „Během prosincového čtvrtletí jsme dosáhli významného milníku a s potěšením oznamujeme, že v rámci naší rostoucí instalované základny máme nyní více než 2 miliardy aktivních zařízení,“ uvedl generální ředitel společnosti Apple Tim Cook.

Značná instalační základna systémů iOS, macOS a dalších zařízení Apple je srovnatelná s 3 miliardami aktivních zařízení se systémem Android, jak uvedl Google v roce 2021. Google počítá aktivní zařízení se systémem Android jako ta, která mají přístup k obchodu Google Play, takže skutečné číslo může být vyšší, pokud se započítají telefony z Číny, které jej neobsahují.

Zdroj: TheVerge, Apple