WhatsApp pracuje na nové funkci přizpůsobení. Uživatelé si budou moci vybrat novou barvu a tapetu pro výchozí téma chatu

Společnost WhatsApp, kterou vlastní Meta, se může pochlubit více než 3 miliardami aktivních uživatelů měsíčně, což z ní činí jednu z nejoblíbenějších aplikací pro zasílání zpráv na světě. Navzdory své popularitě uživatelé touží po větších možnostech přizpůsobení, což je mezera, kterou často vyplňují konkurenti, jako je Telegram. Zdá se však, že změna je na obzoru, protože zprávy naznačují, že WhatsApp pracuje na nové funkci přizpůsobení.

V nejnovější beta verzi aplikace WhatsApp pro iOS, která je zdrojem aktualizací aplikace WhatsApp, zjistila společnost WABetaInfo, že Meta pracuje na nové funkci výchozího motivu chatu.

Podobně jako u funkce barvy značky, která se objevila v dřívějších beta aktualizacích aplikace WhatsApp pro iOS, si uživatelé budou moci vybrat novou barvu a tapetu pro výchozí téma chatu z nabídky pěti různých možností: Zelená, modrá, černá, růžová, fialová, uvádí portál Phonearena.

Jakmile si vyberete barvu, stane se automaticky výchozím motivem chatu a podle toho se upraví tapeta i barva bublin. Kromě úpravy bublin a tapet chatu pracuje WhatsApp také na nové funkci pro ovládání barvy akcentu aplikace. Pokud bude spuštěna, mohou uživatelé iOS přepnout barvu tlačítka v aplikaci ze zelené na jeden z dříve zmíněných odstínů.

Výběrem výchozího motivu chatu navíc změníte pouze své vlastní rozhraní a neovlivníte zobrazení ostatních chatů. Je důležité si uvědomit, že tyto funkce jsou stále ve vývoji, takže může trvat několik měsíců, než budou Meta k dispozici veřejnosti – pokud se společnost vůbec rozhodne v jejich zavádění pokračovat. V tuto chvíli není jasné, zda se stejných funkcí dočkají také uživatelé systému Android.

zdroj: Phonearena