WhatsApp se vás možná brzy začne ptát na rok narození. Cílem je chránit děti

Do aplikace WhatsApp přichází nová změna. Cílem změn je ochrana dětí na internet. Společnost Meta nyní připravuje aplikaci WhatsApp na tyto změny. V nedávné beta verzi aplikace pro Android (v. 2.24.12.25) objevila společnost WABetaInfo kód, který má způsobit, že se vás WhatsApp zeptá na rok narození. Výzva upozorňuje, že rok nelze později změnit a že jej musíte zadat, abyste mohli WhatsApp dále používat.

Prozatím tato funkce není veřejně dostupná. Ačkoli nebyl uveden žádný oficiální důvod pro tuto funkci, s největší pravděpodobností to souvisí se zákony, které se v současné době připravují v USA.

Zdá se, že Meta nebude v rámci aplikace WhatsApp zobrazovat váš rok narození. Je pravděpodobné, že se vám tato výzva zobrazí, pokud žijete ve státě se zákony o ověřování věku (nebo jste na návštěvě), uvádí portál Phonearena.

Samozřejmě, jako u všeho, co je v současné době ve fázi beta, nevíme přesně, kdy bude tato funkce oficiálně uvolněna. Pravděpodobně to však bude spíše dříve než později, aby WhatsApp mohl být v souladu s legislativou.

zdroj: Phonearena