Twitter nově umožňuje nahrávat GIF přímo z fotoaparátu. Funkce je dostupná pro uživatele iOS

Twitter sice právě zrušil některé služby, ale v úterý přidal skvělou: GIFy totiž lze nově vytvářet v iOS přímo z fotoaparátu v aplikaci. Nová funkce by mohla být užitečným způsobem, jak sdílet krátké klipy na časové ose, aniž byste museli nahrávat celé video.

GIF je velmi populárním pohyblivým obrázkem, který si uživatelé často rozesílají jako formu komunikace.

Nahrávání GIFu teď bude snadné. V aplikaci pro iOS stačí stisknout tlačítko nového tweetu, klepnout na ikonu fotografie, vzápětí na ikonu fotoaparátu, a podržet tlačítko nahrávání. Potom už lze snímek různě upravovat, a uložit. Pokud nejste spokojení, můžete ho odstranit a začít od začátku.

Zdá se však, že stejně jako většina GIFů v tweetech, neexistuje způsob, jak je snadno sdílet mimo platformu. Pokud na GIF kliknete pravým tlačítkem myši, Twitter zobrazí pouze možnost „Kopírovat adresu GIFu“. To znamená, že možnost uložení do telefonu či počítače zde zatím není.

Jak uvádí web theverge.com, funkce je nyní dostupná pouze v systému iOS. Na otázku, zda se funkce objeví i na Androidu, mluvčí Twitteru Stephanie Cortezová odpověděla, že Twitter bude „shromažďovat zpětnou vazbu, aby mohl informovat o budoucích aktualizacích“, ale neuvedla, kdy a zda se tak stane.

Zdroj: The Verge