Výrobce vojenské techniky představil návrh lunárního vozidla pro misi Artemis

Výrobce vojenské techniky společnost Northrop Grumman představila koncept lunárního vozítka, které bude vyvíjet pro NASA. Vozidlo bude sloužit astronautům během pilotované mise Artemis, píše se na webu společnosti.

Obranný a letecký konglomerát Northrop Grumman představil koncept nového lunárního vozidla, které bude vyvíjet pro NASA. Na projektu se bude podílet řada společností, které jej obohatí o vlastní komponenty. Patří mezi ně Michelin, Intuitive Machines, Lunar Outpost a AVL.

Každá společnost přispěje k misi svým vlastním dílem. Lunar Outpost například využije své odborné znalosti v oblasti snižování teploty a prašnosti. Zatímco Michelin se zaměří na vývoj pneumatik bez vzduchu pro použití na vozidle.

Lunární terénní vozidlo (LTV) bude sloužit astronautům NASA v budoucí misi Artemis. V rámci této mise tam americká vesmírná agentura opět vyšle lidi. Vozidlo bude vybaveno technologiemi nové generace, které budou vycházet z nejlepších částí roverů používaných během misí Apollo. Nabídnou možnosti potřebné pro moderní průzkum Měsíce.

Projekt Northrop je v počáteční fázi vývoje. Kromě koncepčního renderu neposkytl koncern o budoucím vozidle žádné podrobnosti. Každá ze čtyř partnerských společností bude využívat své odborné znalosti v různých technologiích, ale Northrop bude hlavním dodavatelem, který bude zajišťovat vše od systémové integrace až po školení.

Zdroj: news.northropgrumman.com