Troubu lze vyčistit efektivně i s tabletou do myčky. S tímto tipem se zbavíte nečistot i v méně přístupných zákoutích

Čištění trouby je docela náročné. Navzdory vašemu úsilí její vnitřek bude nakonec stejně potřebovat důkladné vyčištění. Existuje jeden jednoduchý způsob, jak si tento úkol usnadnit.

Čistá trouba. Způsob čištění pomocí tablety do myčky nádobí

Jak vyčistit troubu pomocí tablety do myčky nádobí? Rozhodně nejde o to, že byste ji tam vhodili a čekali na zázračný výsledek. Při čištění trouby pomocí tablety do myčky začněte tím, že vyprázdníte vnitřek trouby. Jakmile v troubě nejsou žádné další předměty, přejděte k dalšímu kroku.

Připravte si nádobu, která může do trouby (může to být i pekáč) a do které se vejde asi 1 litr vody. Pokud ji máte po ruce, nalijte do ní asi 5 šálků vody a poté do ní vložte tabletu do myčky. Takto připravený roztok vložte do trouby, nastavte teplotu trouby na 100 °C a nechte ji asi 2 hodiny běžet.

Po uplynutí této doby vyjměte nádobu s vodou a rozpuštěnou tabletou a jednoduše setřete zbylé nečistoty v troubě. Tableta, která takto strávila uvnitř 2 hodiny, by si měla poradit s většinou nečistot. Troubu zevnitř otřete suchým a jemným hadříkem (např. papírovou utěrkou nebo bavlněným hadříkem) a výsledek vás překvapí.

Při čištění trouby tímto způsobem je nutné pamatovat na pravidelnost. Systematické používání této metody má nejlepší účinek. Proto se vyplatí najít si čas na osvěžení trouby jednou za měsíc, pokud ji používáte často, nebo jednou za 2 měsíce, pokud ji provozujete méně často. Tento způsob čištění trouby je vhodný, pokud chcete, aby dlouho vypadala jako nová, i když se osvědčí i v případě odolných nečistot, které chcete minimalizovat.

Zdroj: redakce – autorský článek