Technologie pro domácnost vyrábí vodu ze vzduchu. „Jakmile si to jednou zapojíte do domu, můžete se odpojit od městské vody.“

Společnost Genesis Systems představila první zařízení svého druhu s názvem WaterCube. Má velikost centrální klimatizační jednotky, které čerpá vodu ze vzduchu tak efektivně, že by mohla zásobovat veškerou vodu potřebnou pro domácnost. „Naším hlavním posláním je trvale řešit globální nedostatek vody,“ řekl David Stuckenberg, který společnost Genesis založil se svou ženou Shannon.

„Jakmile si to jednou zapojíte do domu, můžete se odpojit od městské vody.“ V místech, kde vyschly studny a vodonosné vrstvy, může WaterCube získávat vodu ze vzduchu pomocí svého jedinečného procesu, vysvětlil.

Ve vzduchu se nacházejí biliony tun nevyužité vody a jedním z důsledků oteplování planety je větší množství vodní páry v atmosféře, uvedl Stuckenberg. Voda ve vzduchu se rychle doplňuje a vytváří „nekonečný zdroj vody“, který WaterCube využívá ve velkém měřítku, vysvětlil.

Podle webu společnosti zažízení WC-100 Watercube je schopno produkovat 120 galonů (454 litrů) čerstvé, čisté vody za den.

Společnost se podle Techxplore snaží do WaterCube začlenit funkce zachycování uhlíku, protože jeden z kroků tohoto procesu již zahrnuje vysoušení proudu vzduchu.

zdroj: Techxplore, web