Švédská firma vyrobila hamburger s příchutí lidského masa. Stal se z něho fenomén

Značka rostlinného masa se rozhodla zvolit neobvyklou a kanibalskou cestou. Chce přesvědčit lidi, aby vyzkoušeli její produkt, píše server Insider.

Evropská společnost Oumph! vyvinula hamburger na bázi rostlinného masa Human Meat. Hamburger, který prý chutná stejně jako lidé a je pro ty, kteří si chtějí dopřát falešné lidské maso. „Tento burger jsme vyvinuli během chvilky, jakmile jsme věděli, o jakou chuť a texturu nám jde,“ říká společnost Oumph! spoluzakladatel Anders Linden ve videu na YouTube.

Během loňského Halloweenu si společnost ve švédském Stockholmu postavila kamion s jídlem, v němž nabízela nejstrašidelnější rostlinné jídlo. Společnost zveřejnila krátkou reklamu doplněnou zlověstným hlasem, který zobrazuje temné scény v kuchyni, kde kuchař vyvíjí maso na lidské bázi. Reklama pak vyzývá lidi, aby ho ochutnali.

Firma uvedla, že chtěla přesvědčit milovníky masa, že výrobky na rostlinné bázi mohou napodobit chuť jakéhokoli masa. A řešením bylo samozřejmě udělat chutný hamburger z rostlinného lidského masa. Samotný burger je vyroben ze sóji, hub a pšeničných bílkovin, stejně jako z „rostlinných tuků a tajemné směsi koření“.

Zdroj: insider.com