Space Perspective ukázala výrobu testovací verze vesmírné kapsle pro přepravu turistů

Když někdo řekne, že plánuje použít balón k dopravě turistů na okraj vesmíru, můžete se ptát, zda se někdy dostane přes fázi konceptu. Společnost Space Perspective ji však překonala a postavila fyzický testovací model své kapsle Neptun, píše portál NewAtlas.

Poprvé jsme o floridské společnosti Space Perspective slyšeli již v roce 2020, kdy poprvé oznámila svůj záměr vzít na šestihodinové lety do výšky 30 480 metrů partii osmi platících cestujících (a jednoho pilota). V této výšce je jasně vidět zakřivení Země a čerň vesmíru.

Cestující by se vezli v přetlakové kapsli nazvané Spaceship Neptune, která by visela pod vodíkem naplněným SpaceBalloonem o délce fotbalového stadionu. Dosažení výšky by trvalo dvě hodiny, následovaly by dvě hodiny prohlídky a další dvě hodiny sestupu. K tomu by se z balonu pomalu vypouštěl plyn.

Kapsle by byla vybavena sedadly, barem s občerstvením, komunikačním systémem Wi-Fi schopným živého vysílání, 360stupňovými panoramatickými okny a toaletou v podpalubí. Taková úroveň luxusu se dala očekávat, vzhledem k tomu, že místa se již prodávají v předprodeji v přepočtu za 2.8 milionů korun za sedadlo.

Právě dokončený testovací model Neptunu je zde. Přesto zatím postrádá pohodlný interiér salónku, protože je vyroben výhradně za účelem opakovaných zkušebních letů. První z těchto letů budou bez posádky, následovat budou lety s posádkou, které jsou naplánovány na pozdější období příštího roku.

„Celá společnost je nesmírně motivována tím, že jsme společně dosáhli tohoto milníku a vidíme, jak nám kosmická loď Neptun tak velkolepě ožívá před očima,“ řekl zakladatel a spoluředitel společnosti Space Perspective Taber MacCallum.

Zdroj: NewAtlas