Sluneční brýle Ray-Ban Meta přichází se skvělou novinkou: dokáží identifikovat památky

Sluneční brýle Ray-Ban Meta jsou tu již pár let. A postupně tak dochází k různým aktualizacím. Letos však prošla tato funkce úpravami a vypadá to, že tahle funkce bude užitečná, jak píše portál Engadged.

Tato funkce má uživateli říct základní identifikaci různých památek na místech, kde zrovna je. A také řekne uživateli i větší podrobnosti. Proto funguje velice efektivně zejména pro cestovatele a návštěvníky různých památek po celém světě.

Společnost Meta tuto funkci ukázala již na loňské akci Connect. Má být součástí nových multimodálních funkcí, které následně umí odpovědět na otázky v závislosti na prostředí a okolí, ve kterém uživatel je. Funkce je součástí Meta, která je podobná Google Lens, a proto umožňuje uživateli, který nosí brýle, ukazovat věci, které vidí přes brýle a také požadovat odpovědi po umělé inteligenci zabudované v brýlích.

Mark Zuckerberg už také ukázal, jak takové brýle fungují. Brýle popisovaly konkrétní objekt a také řekly zajímavosti o daném místě.

Tato funkce má být určena každému, kdo má předběžný přístup společnosti Meta. Nicméně počet těchto přístupů je v současné době omezen. Pokud se najdou uživatelé, kteří tuto funkci ještě nemají, musí se přidat na čekací listinu.

Zdroj: Engadged