Rusové utrácejí miliony za hru o Polácích. Ta ukazuje, že oni jsou ti špatní

Ruská hra o boji proti Polákům dostane další finanční injekci. Vývojáři Smuty již získali 260 milionů rublů na rozvoj svého projektu, ale tím to nekončí. Ruský institut pro rozvoj internetu přidělí na hru další finanční prostředky.

Ruská počítačová hra Smuta se loni dostala na titulní stránky novin, když Ruský institut pro rozvoj internetu poskytl na podporu projektu 260 milionů rublů, v přepočtu cca 77 milionů Kč, jak píše server Vedomosti. Hra bude založena na historickém románu Michaila Zagoskina s názvem Jurij Miloslavskij aneb Rusové v roce 1612.

Půl miliardy rublů za počítačovou hru

Ruská vláda investuje další finanční prostředky na podporu projektu. Konkrétní částka zatím nebyla uvedena, ale Alexej Goreslavskij, generální ředitel Institutu pro rozvoj internetu uvádí, že bude srovnatelná s předchozí částkou.

Jedná se o značné částky, ale stále chybí konkrétní údaje. Hra Smuta se objevila na několika koncepčních grafikách a unikly krátké záběry ze hry. Přijetí projektu je smíšené a dokonce i někteří Rusové jsou k němu skeptičtí a obviňují ho z nerozumného využívání zdrojů.

Předpoklad této hry je zajímavý

Alexej Koptsev, spoluzakladatel studia Cyberia Nova, se nedávno vyjádřil k obecným předpokladům hry. Smuta má šanci osvědčit se jako nástroj propagandy, očerňující Polsko a Poláky.

Zapojení ruských úřadů proto není překvapivé, protože heslo „polský okupant“ dokonale zapadá do dezinformačních tendencí Moskvy. Nezapomeňme také, že období Velké Smuty je z hlediska Ruska a Rusů nesmírně důležité. V té době se ruským carem nakrátko stal syn Zikmunda III., Ladislav IV. Den „vyhnání“ Poláků z Moskvy se dnes v Rusku slaví jako státní svátek – Den národní jednoty (4. listopadu).

Zdroj: redakce, vedomosti.ru