Rusko na ukrajinském bojišti vybavuje své nejnovější systémy Buk-M3 přídavným pancéřováním

Tváří v tvář neustálým útokům ruští vojáci posilují odolnost svých systémů protivzdušné obrany na ukrajinském bojišti. Nově se totiž objevují snímky potvrzují integraci dodatečné pancéřové ochrany v případě protivzdušného kompletu Buk-M3, píše server Defence Blog.

Ruská bojová vozidla byla vybaveno doplňkovým překrytým pancéřováním, které zesiluje kritické zóny, zejména ty, v nichž se nachází posádka.

Buk je série samohybných protiletadlových systémů středního doletu vyvinutých v SSSR a následně v Rusku. Je navržen k boji proti střelám s plochou dráhou letu, chytrým pumám, letounům i vrtulníkům a bezpilotním letounům.

Systém Buk-M3, nasazovaný v ruském arzenálu přibližně od roku 2016, využívá nové střely 9M317M a elektronické komponenty, které mu propůjčují výrazně lepší schopnosti ve srovnání s jeho předchůdci.

Podle Velitelství výcviku a doktrín americké armády (TRADOC) dokonce překonává starší systém protivzdušné obrany dlouhého dosahu S-300P, na Západě známý jako SA-10 Grumble.

Odborníci přisuzují systému Buk-M3 maximální dosah zásahu 69 km, minimální účinný dosah 2,4 km, maximální výšku 35 km a schopnost zaměřovat objekty pohybující se rychlostí až 9 600 km za hodinu.

Zdroj: Defence Blog