Řidič automobilu Tesla byl zatčen z důvodu používání Apple Vision Pro při jízdě

Headset pro virtuální realitu, nedávno vydaný společností Apple má mnoho způsobů využití. Lze jej využít nejen pro zábavné účely, ale i v byznysové sféře. O způsobech využití v pracovní oblasti jsme již psali v předchozím článku. Bohužel jediné, co zatím nedovede je přehrávání pornografických videí.

Vision Pro je označován jako zařízení pro smíšenou realitu, protože kombinuje virtuální realitu, kdy je uživatel plně ponořen do digitálního světa, s rozšířenou realitou, kdy se obrazy překrývají s reálným světem.

Designově připomíná lyžařské brýle a je vybaven obrazovkou s 23 miliony pixelů, která pokrývá horní část obličeje. Ovládá se očima, rukama a hlasem uživatele.

Apple Vision Pro si také zamilovali řidiči automobilů Tesla. Na internetu se totiž objevily záznamy lidí, kteří řídí své chytré automobily a přitom mají na sobě náhlavní soupravy pro pro virtuální realitu. Netřeba dodávat, že používání VR headsetu při jízdě automobilem je vážné bezpečnostní riziko. Ačkoliv se tyto incidenty prozatím odehrály v Americe, neznamená to, že jinde po světě se tak dít nemusí.

V souvislosti na zveřejněné video americký ministr dopravy vydal na svém Twitter účtu varování:

„Připomínáme, že všechny pokročilé asistenční systémy pro řidiče, které jsou dnes k dispozici, vyžadují, aby člověk-řidič měl řízení neustále pod kontrolou a plně se věnoval řízení.“

Natočený řidič Tesly na videu tvrdí, že byl celou dobu v režimu Autopilot, a že se jednalo pouze o scénu, která byla nahraná. I přesto se jednalo o závažné a nedbalé chování. Podle webu Quartz byl řidič krátce na to zatčen.

V uživatelské příručce k Vision Pro je jasně uvedeno, že se headset nesmí používat při řízení jakéhokoliv vozidla.

Zdroj: News Sky, Quratz, Apple, Twitter