Jak lze využít Apple Vision Pro ve firmách? Na Apple Vision Pro budou k dispozici aplikace Word, Excel, PowerPoint, Outlook

Apple nedávno vydal na trh novou headset pro virtuální realitu s názvem Apple Vision Pro. Ačkoliv je tato náhlavní souprava navržena především spotřebitelům pro zábavné účely, své využití nachází i v pracovním prostředí.

Apple Vision Pro nabízí sice vynikající design a špičkový výkon, avšak za vysokou kupní cenu. I přesto VR headset sklízí obrovskou popularitu nejen mezi koncovými uživateli, ale i firmami a podniky. Jaké využití může být tento headset pro virtuální realitu v pracovní sféře?

Microsoft 365

Microsoft 365 lze nazvat domovem všech oblíbených pracovních aplikací – na Apple Vision Pro budou k dispozici aplikace Word, Excel, PowerPoint, Outlook a dokonce i Microsoft Teams.

Sluchátka se budou snažit nabídnout řadu nových nástrojů pro aplikace Microsoftu, které přenesou videokonference v Teams do nové virtuální roviny, ale také umožní větší soustředění na klíčové dokumenty Wordu.

Microsoft tvrdí, že tento krok také umožní uživatelům lépe vizualizovat data, například grafy v tabulkách Excelu, a pomůže jim procvičit si prezentace v PowerPointu před vystoupením před publikem, což ocení zejména ti stydlivější a lidé, kteří jsou rádi připravení na všechno.

Všechny aplikace budou podpořeny asistentem umělé inteligence Microsoft Copilot, který uživatelům poskytne chytřejší a intuitivnější způsob přístupu k souborům a informacím, které potřebují.

Zoom

Společnost Zoom odhalila novou aplikaci určenou pro headset Apple Vision Pro, která má dát úplně jiný rozměr videokonferencím.

Zoom tvrdí, že jeho aplikace pro Apple Vision Pro pomůže kolegům a spolupracovníkům na různých místech cítit se mnohem blíže, což zlepší spolupráci a spojení.

Bude však také obsahovat řadu nových funkcí navržených speciálně pro Apple Vision Pro, jako je funkce Personas, která poskytuje „autentickou“ reprezentaci uživatelů v hovoru – včetně replikace pohybů obličeje a rukou – a možnost sdílet 3D objekty v mnohem větších detailech, což poskytuje nový pohled na předměty.

Adobe Firefly

Adobe Firefly, který byl poprvé představen v červnu 2023, je generátor umělé inteligence pro spotřebitele i firmy.

Společnost uvádí, že její aplikace Apple Vision Pro obsahuje prostředí pro uživatele, kteří chtějí vytvářet a rozvíjet nová umělecká díla, reklamní či marketingové kampaně nebo obrázky, například loga.

Kromě toho bude na Apple Vision Pro k dispozici také firemní nástroj Adobe Lightroom, který uživatelům umožní vychutnat si pohlcující zážitek z úpravy fotografií pomocí náhlavní soupravy.

TeamViewer

Aplikace TeamViewer je především známá v oblasti vzdálené IT podpory. Technici se vzdáleně připojují ke svým klientům, aby jim pomohli vyřešit různé technické potíže. S uvedením aplikace TeamViewer Spatial Support pro Apple Vision Pro se společnost snaží jít o krok dál.

Aplikace, která je v současné době v beta fázi, umožňuje uživateli s iPhonem spolupracovat se vzdáleným odborníkem vybaveným zařízením Apple Vision Pro, který s ním provede kroky potřebné k provedení opravy porouchaného nebo nefunkčního stroje.

Aplikace TeamViewer Spatial Support využívá ARKit a vestavěný skener LiDAR k zachycení podrobného 3D modelu zařízení, které potřebuje podporu, a ten se sdílí se vzdáleným odborníkem, aby došlo k synchronizovanému 3D zážitku.

Zdroj: Redakce, Techradar