Revoluční „dron v krabici“ umožní rychlé vojenské nasazení

V oblasti vojenské techniky a obrany se odehrává zásadní inovace. Společnosti Elistair a Rheinmetall Canada představily projekt „dron v krabici“, který slibuje revoluci v operacích zpravodajství, sledování a průzkumu (ISR). Spojení schopností upoutaného dronu KHRONOS od Elistair s bezpilotním pozemním vozidlem Mission Master SP přináší řešení pro moderní vojenské operace.

Synergie dronu KHRONOS a Mission Master SP

Platforma KHRONOS je inovativní upoutaný dron, schopný rychlého nasazení a dlouhodobého letu i v nepříznivých podmínkách. S výdrží až 24 hodin a schopností operovat i v prostředí s omezeným přístupem k GPS/GNSS a rádiovým vlnám, KHRONOS představuje důležitou součást systému. Naproti tomu, Mission Master SP nabízí autonomní mobilitu a podporu pro logistické operace, přepravu užitečného nákladu a další úkoly, píše portál Interesting Engineering.

Výhody a aplikace

Kombinace KHRONOS a Mission Master SP přináší vojenským silám nepřetržité pokrytí oblasti, autonomní operace s minimálním lidským zásahem, rychlou nasaditelnost a energetickou účinnost. KHRONOS je schopen operovat ze svého přenosného boxu, což umožňuje rychlou reakci na měnící se situace. Mission Master SP zase poskytuje tichý a efektivní pohyb, ideální pro rizikové operace.

Ačkoliv systém „dron v krabici“ představuje významný pokrok, jeho závislost na pozemním vozidle může být za určitých okolností nevýhodou. Avšak schopnost systému zajišťovat trvalý dohled, bezpečnou komunikaci a výraznou energetickou účinnost naznačuje, že přínosy převažují nad potenciálními nevýhodami.

Zdroj: Interesting Engineering