Prohlížeč Edge ožil! Google by si měl začít dělat starosti

Microsoft Edge za posledních 12 měsíců na Windows 10 vstal z mrtvých.

V současnosti nejrozšířenějším internetovým prohlížečem na platformě Windows je Chrome, za kterým stojí technologický gigant Google. Ve své podstatě, trhu dominuje již několik let a zatím není hráče, který by reálně ohrožoval jeho postavení. Minimálně na platformě Windows.

Ačkoliv dnes můžeme hovořit o jasném lídrovi, tak trendy a nejnovější statistiky v souvislosti s prohlížečem Microsoft Edge ukazují, že trh se sice pomalu, ale jistě mění. Analytická společnost StatCounter, která monitoruje několik technologických odvětví včetně podílů jednotlivých internetových prohlížečů, nedávno aktualizovala statistiky.

Microsoft Edge už předběhl Firefox. Dosahuje svého historického maxima.
Publikovaná data ukazují, že aktuální Chrome pokrývá více než 67% trhu. Co je však zajímavé, je prudký růst popularity prohlížeče Microsoft Edge. Jak můžete vidět níže, tak prohlížeč v březnu minulého roku pokrýval 0,57% trhu, dnes to je už něco málo přes 8%. Můžeme předpokládat, že prohlížeči Edge dopomohlo k tomuto prudkému růstu přechod na jádro Chromium, které využívá i Chrome a další konkurence.

V současnosti je nejrozšířenějším prohlížečem Chrome, který pokrývá 67,09% trhu na Windows 10 platformě. Potom následuje Microsoft Edge s 8,04% podílem, Firefox s 7,97%, Opera s 2,61% a Internet Explorer s 1,71%.