Playstation 5 chystá novou funkci. Uživatelé budou moci nahrávat hraní her a poskytovat klipy dalším hráčům jako nápovědu

Všem hráčům systému Playstation 5 bude k dispozici komunitní herní nápověda s klipy a nápovědami, které pomohou lidem dokončit hry, informuje web The Verge.

Společnost Sony v tomto roce představí novou funkci Community Game Help pro systém PS5, která má automaticky vytvářet klipy, jež mohou pomoci ostatním hráčům. Hráči PS5 budou moci automaticky nahrávat hraní her a přispívat tak k videím s nápovědami, které poskytují vývojáři her.

Díky této volitelné funkci bude systém PS5 automaticky pořizovat herní klip, když dokončíte nějakou aktivitu v podporovaných titulech. Následně bude zkontrolován moderátorem, a pokud bude schválen, bude vaše video zveřejněno jako nápověda ke hře, kterou mohou hráči PlayStation sledovat, učit se z ní a hodnotit ji.

Hráči PS5 budou moci klipy použít k získání trofejí nebo nalezení skrytých předmětů ve hře, místo aby museli chodit na YouTube a procházet videa, aby našli nápovědu. Tyto nové komunitní klipy budou navazovat na stávající sekci nápovědy ke hrám od společnosti Sony, která obsahuje přístup k nápovědám, tipům a návodům od vývojářů.

Videoklipy budou z konzole PS5 odstraněny, jakmile budou nahrány na servery společnosti Sony. Pokud bude klip schválen a zveřejněn, dostanete na konzoli PS5 oznámení, že vaše hraní je nyní zveřejněno jako nápověda ke hře. Do klipů nebude zahrnut žádný zvuk z webové kamery, mikrofonu nebo chatu na párty. K dispozici bude sekce zveřejněných videí, odkud pak můžete odstranit všechny klipy.

Komunitní herní nápověda bude ve vybraných hrách dostupná ještě letos a naším cílem je rozšířit ji v budoucnu na co nejvíce titulů.

Zdroj: The Verge